Podpořte nás

Podpořte nás

Jak se můžete zapojit?

Finančním darem

Nejjednodušší a pro nás nejefektivnější forma pomoci je FINANČNÍ DAR. Všechny dary využíváme v souladu s naším posláním na řadu zajímavých projektů, které nemají stálého donátora, jako například kampaň Hledáme Vás, mámo, táto! nebo tradiční Den pěstounských rodin a další.
 
Číslo účtu: 2700255345/2010 (Fio banka)
Variabilní symbol: 7
 
Potvrzení o daru Vám rádi vystavíme. Žádostí o potvrzení spravuje Pavla Kolářová, účetní Sdružení pěstounských rodin: kolarova@pestouni.cz
 

Nabídkou služeb nebo materiální pomoci pro rodiny s přijatými dětmi

Pěstounští rodiče, které doprovázíme, nejčastěji potřebuji odpočinek a relaxaci, neboť péče o přijaté děti je náročná a někdy i velmi vyčerpávající. Proto uvítáme nabídku jakýchkoliv slev do aquaparků či sauny, do zábavních parků, do kina nebo divadla.
 
Rovněž uvítáme materiální dary, jako je nové dětské oblečení a věcí, cukrovinky, ovoce a drobné dárky na akce pro děti. Cukrovinky, ovoce a dárky nejvíc využíváme v období Mikulášských besídek jako součást balíčků pro děti z pěstounských rodin. Oblečení a věcí rozdáváme individuálně potřebným rodinám.
Podle toho odkud jste a která pobočka Sdružení se Vám nejvíc líbí, ozvěte se s nabídkou přímo pracovníkům jednotlivých poboček.

 

Šíření myšlenky pěstounské péče a mediální partnerství

Pozitivní osvěta a propagace přínosu pěstounské péče pro ohrožené dítě a společnost je velmi důležitá. Kromě toho, že ve společnosti pořád přetrvávají mýty a zkreslené informace o problematice náhradní rodinné péče, je pořád nedostatek pěstounů, především na tzv. dlouhodobou pěstounskou péči.
 
Proto budeme rádi, když nám pomůžete s šířením informací o životě náhradních rodin například tím, že se stanete fanouškem naší facebookové stránky anebo doporučíte náš web www.pestouni.cz případným zájemcům.
 
Rádi budeme spolupracovat a poskytneme Vám informace o pěstounské péči k článku ve Vaších novinách či interním firemním časopise anebo přijdeme s tématem náhradní rodinné péče do rádia či TV pořadu.
 
Podpořit nás můžete i nákupem na GIVT.cz
 
 

Co získáte podporou našeho Sdružení pěstounských rodin?

Především krásný pocit, že jste součásti dobrého projektu a přispěli na potřebnou věc.
Dárci mají ze zákona možnost odečíst si hodnotu daru z daní na základě doloženého potvrzení o daru. Týká se to jak finančního, tak i věcného daru, u kterého ale musí být vyčíslená jeho peněžitá hodnota.
 

Fyzické osoby (dle § 15, odst. 8 zákona o dani z příjmu)

Od základu daně mohou fyzické osoby odečíst hodnotu darů, pokud úhrnná hodnota darů ve zdaňovacím období přesáhne 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1 000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 10 %.
 

Právnické osoby (§ 20, odst. 8 zákona o dani z příjmu)

Od základu daně mohou právnické osoby odečíst hodnotu darů, pokud hodnota daru činí alespoň 2 000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 5 % z již sníženého základu daně. Tento odpočet nemohou uplatnit poplatníci, kteří nejsou založeni nebo zřízeni za účelem podnikání. Pro daňové účely musí jít tedy minimálně o dar ve výši alespoň 2 000 Kč.
 
Jako poděkování uveřejníme logo firmy nebo Vaše jméno na těchto stánkách, v sekci Děkujeme dárcům, ve Výroční zprávě Sdružení pěstounských rodin, a také na akci či produktu (např. letáky, plakáty), ke kterým se Váš dar vztahuje.
 
Nenašli jste potřebné informace nebo máte nápad, jak nás podpořit jinak? Ozvěte se Julce Prejsové, koordinátorce PR aktivit a vzdělávání, +420C778 725 471, prejsova@pestouni.cz