❤️ Podpořte Náhradku. Do 6. června můžete hlasovat pro náš podcast v anketě Podcast roku 2024. Děkujeme ❤️

O nás

Naše filozofie

Tradice

Sdružení pěstounských rodin vzniklo z iniciativy samotných pěstounů. Práva a zájmy pěstounů hájíme více než dvacet let. Těší nás, že jsme byli nápomocni najít pro stovky dětí, nové, milující rodiče,  nový domov. Jsme jedna z nejzkušenějších organizací, vyhledávaná pěstouny a zájemci o náhradní rodinnou péči z celé republiky.

Cesta

Doprovázíme pěstounské rodiny a další pečující osoby a jejich děti na cestě životem. Oporou nám v tomto jsou naše odborné zkušeností, dlouholetá praxe a široká nabídka služeb

Přijetí

Věříme, že přijetí je základní životní hodnotou, která je klíčová i pro náhradní rodinnou péči. Pomáháme pěstounským rodinám a dalším pečujícím osobám v přijetí opuštěného dítěte a sebe sama. Obraťte se na nás.

Budoucnost

Přejeme si, aby lidé více vnímali náhradní rodinnou péči jako jedinečnou možnost pro opuštěné děti žít v přirozeném prostředí rodiny. Chceme se zasazovat, aby byla více oceňována velmi záslužná služba pěstounů dětem i celé naší společnosti. Naše aktivity na podporu pěstounské péče.

Usilujeme o to, aby všechny děti měly ve svém životě své mámy a táty. Doprovázíme páry i jednotlivce na cestě k nalezení sebe sama v mateřství a otcovství. Pomáháme rodičům najít svoji jedinečnou roli v životě vlastních i přijatých dětí. Přijměte i Vy pozvání ke společné dobrodružné, někdy i velmi náročné cestě, jako je výchova v rodině.Mgr. Ing. Pavel Šmýd
Předseda Sdružení pěstounských rodin